Достапни линкови

Во Италија уапсени 60 членови на мафијашката група Камора


Околу 60 лица осомничени дека се членови на мафија, како и неколку лидери на мафијашки кланови, биле уапсени денеска во Неапол, соопшти италијанската полиција. Уапсените се осомничени дека и припаѓале на мафијашката група Камора, и се обвинети за мафијашко здружување и трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG