Достапни линкови

Иранците повторно имаат Фејсбук


Во Иран повторно е овозможен пристап на друштвената мрежа на интернет Фејсбук. Тој беше блокиран од страна на иранските власти кон крајот на минатата недела, што ги поттикна критиките дека тие сакаат да им оневозможат на поборниците за реформи да ги пропагираат своите идеи во кампањата за претседателските избори, што ќе бидат одржани во идниот месец.
XS
SM
MD
LG