Достапни линкови

Атлантис остана во орбитата поради невремето на Земјата


Поради лошото време е одложено враќањето на вселенскиот Шатл Атлантис на земјата. Шатлот требаше да слета денеска на Флорида, но како што соопшти НАСА тое ке биде направено во текот на утрешниот ден. Атлатис беше во орбитата 11 дена каде што на телескопот Хабл изврши смена на камерите батериите и други технички поправки.
XS
SM
MD
LG