Достапни линкови

Претседателот Иванов на прием кај папата


Во Рим продолжува манифестацијата „Македонија во чест на Свети Кирил“. За денеска е предвидено папата Бенедикт XVI да го прими Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов. Иванов ќе се сретне и со претседателот на италијанскиот парламент Џанфранко Фини.
XS
SM
MD
LG