Достапни линкови

Американската армија потврди дека имало цивилни жртви во Авганистан


Американската армија во Авганистан соопшти дека во воздушните напади изведени од нејзините сили, на почетокот од месецов во провинцијата Фарах, загинале околу 35 цивили, и дека повеќето од загинатите, 65 од нив, биле талибански бунтовници. Американските сили ги отфрлаат обвиненијата од авганистанските власти дека во нападот загинале 140 цивили.
XS
SM
MD
LG