Достапни линкови

Претседателот Ѓорѓе Иванов во посета на Словенија


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска е во посета на Словенија. Предвидени се средби со словенечкиот претседател Данило Тирк, со премиерот Борут Пахор, како и со претседателот на Државниот Збор Павел Гантар. Како што е најавено, претседателот Иванов ќе оставри средби и со словенечки стопанственици и македонски исселеници.
XS
SM
MD
LG