Достапни линкови

Преговори Русија - Грузија


Претставници на Русија и на Грузија денеска треба да ја одржат петтата рунда преговори за безбедносни и хуманитарни прашања, со цел да се намалат меѓусебните тензии по минатогодишната војна. Дво-дневните преговори во Женева се под покровителство на Европската Унија, ОБСЕ и Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG