Достапни линкови

Самоубиствен напад во Грозни


Двајца полицајци загинале во напад на бомбаш самоубиец во главниот град на руската република Чеченија, Грозни. Нападот се случил во близина на Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG