Достапни линкови

8-мина загинати во Пакистан при воздушен напад


Пакистанските власти соопштија дека веројатно во американски воздушен напад во близина на границата со Авганистан, биле убиени 8 луѓе. Не е познат идентитетот на жртвите, но тој регион е упориште на милитантите.
XS
SM
MD
LG