Достапни линкови

Формула 1 - Батон повторно најдобар


Британецот Џенсон Батон, возач на Браун ГП, победи на вчерашната трка за Големата награда на Шпанија во Барселона. Со тоа тој стигна до четвртата победа во петтата трка оваа сезона. Второто место го освои неговиот клупски колега Рубенс Баричело, а подиумот го комплетираше Марк Вебер од Ред Бул.
XS
SM
MD
LG