Достапни линкови

СЗО – 3 440 потврдени случаи на свински грип во светот


Според најновите податоци на Светската здравствена организација бројот на потврдени случаи од вирусот на свински грип во 29 земји во светот се искачил на 3 440 заболени. Организацијата соопшти и дека од вирусот 45 лица починале во Мексико, два смртни случаи се регистрирани во Соединетите Држави и еден во Канада.
XS
SM
MD
LG