Достапни линкови

Опозицијата во Грузија ги продолжува протестите


Опозицијата во Грузија се подготвува за голем протестен марш во главниот град Тбилиси по неуспешните разговори со властите. Имено, вчерашните разговори меѓу опозиционите лидери и претставници на власта, завршија без договор поради што денеска се очекува неколку илјади опозициони активисти кои бараат оставка од претседателот Михаел Саакашвили, да ги продолжат протестите. Вчерашната средба беше прва од започнувањето на опозиционите протести пред еден месец.
XS
SM
MD
LG