Достапни линкови

Експлозија во Исламабад


Најмалку три лица загинаа, вклучувајќи и еден припадник на безбедносните сили, а неколкумина се повредени при експлозија во пакистанскиот главен град Исламабад. Како што се јавува експлозијата одекнала во област каде што се наоѓале неколку амбасади, канцеларии на ОН, и дипломатски резиденции.
XS
SM
MD
LG