Достапни линкови

Повторно протести на косовски срби


Неколку стотици косовски срби од околината на Гнилање, денеска повторно оддржаа протести поради тоа што речиси еден месец се без електрична енергија. Според локалните лидери, 11 српски села од овој косовски регион се без струја, а најтешко е во селото Шилово, чии жители се без електрична енергија од почетокот на месецов.
XS
SM
MD
LG