Достапни линкови

Москва - цената на нафтата расте привремено


Растот на цената на нафтата е привремен, изјави рускиот министер за финансии Алексеј Кудрин велејки дека нема место за претеран оптимизам. Имено руската економија е тешко зависна од извозот на нафтата и гасот и тешко погодена од падот на цената на енергенсите. Растежот на цената на нафтата за 30 насто овој месец и помогна на руската берза да покаже извесен раст на акциите.
XS
SM
MD
LG