Достапни линкови

ОДИХР денеска со оценка за текот на изборите


Меѓународните набљудувачи кои ги следеа претседателските и локалните избори во Македонија, првичните согледувања за текот на изборниот процес ќе ги презентираат денеска на прес-конференција во Скопје, соопшти Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР. Меѓународната набљудувачка мисија во Македонија ја сочинуваат приближно 300 набљудувачи од 40 земји.
XS
SM
MD
LG