Достапни линкови

Брисел бара од украинските лидери договор за нови кредити од ММФ


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо апелираше до украинските лидери да се договорат за побарување на нови кредити од Меѓународниот Монетарен Фонд. Баросо го испрати апелот по средбата во Брисел со украинскиот претседател Виктор Јушченко.
XS
SM
MD
LG