Достапни линкови

Смирување на тензиите во Пакистан


Пакистанската влада се согласи да ги врати разрешените судии, меѓу кои и шефот за правда Ифтикар Чаудри, избегнувајки на тој начин поголема конфронтација со опозицијата. По ова соопштение, екс премиерот и лидер на опозицијата Наваз Шариф, ги отповика најавените масовни демонстрации.
XS
SM
MD
LG