Достапни линкови

Чавез - Руски воени авиони да, бази не


Претседателот на Венецуела Уго Чавез изјави дека руски воени авиони се добредојдени, но демантира дека постојат планови за инсталирање на руска воена база на територијата на Венецуела. Руски генерал деновиве изјави дека стратегиски бомбардери би можеле да бидат стационирани во Венецуела или на Куба, но Кремљ соопшти дека таквите планови се само хипотетички.
XS
SM
MD
LG