Достапни линкови

Нови случаи на бесење во Иран


Четворица ирански мажи се обесени поради убиство и силување во Шираз, пишува весникот Еетемад. Според АФП, од почетокот на годинава во Иран се обесени 65 лица. Амнести Интернешенал пак соопшти дека смртната казна, освен во Кина, највеќе се практикува во Иран.
XS
SM
MD
LG