Достапни линкови

Европарламентот за напредокот на Македонија, Хрватска и Турција


Денеска во Стразбур продолжува пленарната сесија на Европскиот парламент. Во рамките на ова заседание, меѓу другото, ќе се дебатира и за напредокот на Македонија, Хрватска и на Турција на патот кон Европската Унија.
XS
SM
MD
LG