Достапни линкови

Приведено едно лице за убиството на полицаецот во Северна Ирска


Полицијата во Северна Ирска привела 18 годишно момче, поради сомневање за поврзаност со синоќешното убиство на еден полицаец. Приведениот и помага на полицијата, се наведува во соопштението од полицијата. До убиството дојде откако претходно беше нападната британската воена база во Северна Ирска при што загинаа двајца војници, а одговорноста ја презеде едно крило на Ирската Републиканска Армија.
XS
SM
MD
LG