Достапни линкови

Кина со зголемена владина потрошувачка против кризата


Кина се соочува со тешкотии и предизвици без преседан поради глобалната економска криза. Ова во обраќање преку Националната телевизија го изјави премиерот Вен Џибао. Тој вети зголемување на владината потрошувачка за 25 насто и изрази увереност дека годинава сепак, Кина ке има економски пораст од 8 проценти.
XS
SM
MD
LG