Достапни линкови

Кина со зголемен воен буџет


Кина соопшти дека планира годинава да ги зголеми воените трошоци за скоро петнаесет проценти. Воениот буџет е предвидено да изнесува над четиристотини осумдесет милијарди јуани, односно за седумдесет милијарди повеќе од лани.

XS
SM
MD
LG