Достапни линкови

Принудно, но безбедно слетување на романски авионРомански авион со пеестина луѓе, принудно слетал на трупот на аеродромот во Темишвар. Сите патници и членови на екипажот безбедно го напуштиле авионот кој претходно два часа кружел врз аеродромот, поради дефект на едно од тркалата. Авионот слетал на пена која на пистата ја распрснале противпожарните служби. Авионот летал од молдавскиот град Кишињев.
XS
SM
MD
LG