Достапни линкови

Камбера: Над 65 лица загинале во пожарите во Австралија


Во Австралија над 65 лица ги загубиле животите во пожарите што во последните 15 денови го зафатија северозападниот дел на земјата. Уништени се и 650 куки .Армиските трупи се распоредени за да им помогнат на илјадниците пожарникари кои се обидуваат да ги контролираат огнените стихии, предизвикани од рекордно високите температури.
XS
SM
MD
LG