Достапни линкови

Исламабад: Седуммина полицајци убиени во бомбашки напад во источен Пакистан


7-мина полицајци биле убиени во бомбашки напад врз еден контролен пункт во источен Пакистан. Во меѓувреме, талибанските милитанти соопштија дека го убиле полскиот инжинер, киднапиран во минатата година во Пакистан. Полската амбасада во Исламабад не ја потврди оваа информација.
XS
SM
MD
LG