Достапни линкови

Газа: Израелски авиони бомбардирале тунели користени за шверц на оружје


Израелски авиони бомбардирале неколку тунели во Појасот Газа, кои биле користени за шверц на оружје, како и едно складиште, соопшти израелската армија. Синоќешната акција била одговор на палестинските ракетни напади врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG