Достапни линкови

Кабул: Коалиционите сили нападнати од бомбаш самоубиец


Во Авганистан бил извршен напад од автомобил бомба врз конвој на странските сили во Кабул . Бомбашот самубиец загинал, но засега нема информации за предизвикани жртви мегу странските сили. Агенциите јавија дека тројца авганистански цивили биле повредени. Одговорнста за нападот ја преземале талибанците.
XS
SM
MD
LG