Достапни линкови

Вашингтон: Нема ништо ново по прашањето за името, изјави портпаролот на Стејт Департментот


Прашањето со името е предмет на дискусија меѓу двете влади. Секако дека сакаме да видиме решение, но засега немаме нешто ново. Ова го изјави портпаролот на американскиот Стејт Департмент Роберт Вуд на редовната прес конференција во Вашингтон на прашањето дали има нешто ново во спорот меѓу Македонија и Грција, а по доаѓањето на Хилари Клинтон како американски државен секретар.
XS
SM
MD
LG