Достапни линкови

Москва: Кубанскиот претседател Раул Кастро во посета на Русија


Кубанскиот претседател Раул Кастро престојува во еднонеделна посета на Русија. До ова доаѓа откако во минатиот ноември рускиот претседател Дмитри Медеведев беше на Куба, во посета која се оценува како почеток на обновување на добрите односи меѓу двете земји, заладени по распаѓањето на Советскиот сојуз.
XS
SM
MD
LG