Достапни линкови

Брисел: Иранската опозициска група Народни Муџахедини симнати од листата терористички организации


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска донесe одлука за симнување на Иранската опозициона група Народни Муџахедини, од листата на терористички организации. До ова доаѓа откако судот во Луксембург, во минатиот месец утврди дека Унијата неправедно ги замрзнала фондовите на оваа организација и ја ставила на листата на терористички групи.
XS
SM
MD
LG