Достапни линкови

Сиднеј: Тепачка меѓу босанци и срби на тенискиот турнир Опен Австралија


Босанци и Срби се степаа на тенискиот турнир Опен Австралија за време на мечот меѓу србинот Новак Џоковиќ кој го победи американецот од босанско потекло Амир Делиќ. Навивачите се навредувале, фрлале шишиња и столици при што една жена била повредена. На истиот турнир во 2007 се степаа српски и хрватски навивачи.
XS
SM
MD
LG