Достапни линкови

Кабул: Средба на командантот на американските сили во авганистанскиот претседател Карзаи


Командантот на американските сили во Ирак и во Авганистан, генерал Дејвид Патреус, во Кабул разговараше со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Од кабинетот на Карзаи соопштија дека било разговарано за новата стратегија во војната против тероризмот. Соединетите Држави планираат испраќање нови 30 илјади војници во Авганистан во оваа година.
XS
SM
MD
LG