Достапни линкови

Ерусалим: Патрола на израелската армија нападната на границата со Јордан


Израелската армија соопшти дека денеска нејзина патрола била нападната на границата со Јордан. Во нападот, како што се додава, немало повредени. Ова веднаш беше демантирано од сириски воени извори. Пред два дена израелската армија објави дека сличен напад бил забележан и од сириска територија, и оти имало три ракетни напади од Либан.
XS
SM
MD
LG