Достапни линкови

Скопје: Вељаноски официјално ќе ги распише изборите


Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска официјално ке го потпише решението за претстојните претседателски и локални избори. Се очекува изборите да бидат одржани на 22 Март, како што вчера се договорија на 4 те најголеми политички партии во Македонија, Вмро дпмне, Сдсм, Дуи и Дпа.
XS
SM
MD
LG