Достапни линкови

Пекинг: Големо невреме во Северна Кина


Снег и многу студено време го зафати поголемиот дел од северна Кина што предизвика отежнување во одвивањето на сообраќајот. Сите летови на меѓународниот аеродром се откажани поради снегот, кој предизвикал гужви на сообраќајниците. Во некои делови на североисточна Кина, температурата изнесува од мунус 17 до минус 26 степени.
XS
SM
MD
LG