Достапни линкови

Њујорк: Уапсен Фаршид Јехеди


Во Њујорк е уапсен Фаршид Јехеди Претседател на фондацијата Алави поради уништување документи за врските со иранската банка Мели и сопственоста на облакодерот на Менехтен. Банката Мели од америакнските власти се посочува како подржувач на терористички активности.
XS
SM
MD
LG