Достапни линкови

Вашингтон: Македонска делегација на Трансатланскиот парламентарен форум


Македонска парламентарна делегација во состав Талат Џафери и Владо Бучковски учествуваат на Трансатлантскиот парламентарен форум што денеска и утре се одржува на во Вашингтон.На форумот ке стане збор за неколку меѓународни теми како Новата американска администрација и Трансатлантските безбедносни односи, Новата администрација и Блискиот Исток, економските предизвици, и американско – руските односи. На учесниците на Форумот ќе им се обрати и Ненси Пелоси, спикер на Претставничкиот дом.
XS
SM
MD
LG