Достапни линкови

Вашингтон: Останува опасноста од иранската нуклеарна програма


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека иранската нуклеарна програма и натаму е закана за светскиот мир, а Соединетите Држави нема да му дозволат на Иран да дојде до нуклеарно оружје. Во говорот во Вашингтон, Буш ја бранеше одлуката за инвазија врз Ирак, но призна дека војната во Ирак била поскапа и подолга од очекувањата.
XS
SM
MD
LG