Достапни линкови

Вашингтон: Бил Ричардсон секретар за трговија во администрацијата на Обама


Ново избраниот американски Претседател Барак Обама ке го именува Бил Ричардсон за Секретар за Трговија, соопштија официјални преставници на Демократската Партија. Ричардсон е Гувернер на американската држава Њу Мексико, бивш секретар за енергија на Обединетите Нации и најпознат америакнски политичар од латино америаканско потекло.
XS
SM
MD
LG