Достапни линкови

Лима: На самитот на АПЕК заложба за итна акција за справување со економската криза


Лидерите во рамки на дводневниот Самит за економска соработка мегу Азија и Пацификот – АПЕК, се заложија за итна и одлучна акција за справување со светската економска криза. На собирот во Перу, државните од 21 земја, меѓу кои и американскиот претседател Џорџ Буш изразија уверување дека кризата може да биде надмината до средината на 2010 година.
XS
SM
MD
LG