Достапни линкови

Свет: Нов пад на берзите во Азија и САД за пет насто


Цените на акциите на берзите во Азија и Соединетите Држави паднаа за над 5 насто, а цената на нафтата во Азија на 53 долари за барел. Овој пад е последица на падот на Индустрискиот индекс на Доу Џонс за над 5 насто односно на најниско ниво од Март 2003.
XS
SM
MD
LG