Достапни линкови

Ерусалим: Четворица милитанти загинале во израелски воздушен напад


Четворица милитанти загинале во израелски воздушен напад, соопштија палестинските власти. Според истите извори, милитантите биле членови на радикалното движење Хамас, а во моментот кога биле убиени поставувале минофрлачи. Израелската војска го потврди нападот, без да соопшти други детали.
XS
SM
MD
LG