Достапни линкови

Њујорк: 17 светски лидери утре на конференција за меѓународните односи


Седумнаесет лидери, меѓу нив и американскиот претседател Џорџ Буш, ќе учествуваат на конференција посветена на меѓуверските односи што утре и задутре ќе се одржи во седиштетото на Обединетите нации во Њујорк. Станува збор за своевидна дебата на Генералното собрание на тема Културата на мирот.
XS
SM
MD
LG