Достапни линкови

Москва: Средба меѓу Кондолиза Рајс и Сергеј Лавров


Државниот американски секретар Кондолиза Рајс, за последен пат пред истекот на нејзиниот мандат, оствари средба со рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров. Како што јавуваат агенциите, нема информации дека има знаци за отстапка и поместување од позициите на секоја од страните за повеќето прашања за кои се раговарало, особено околу ракетната брана, контрола на вооружувањето и руската војна со Грузија.
XS
SM
MD
LG