Достапни линкови

Кабул: Ослободена канадската новинарка Мелиса Фунг


Авганистанските власти соопштија дека канадската новинарка која беше киднапирана скоро четири недели во Авганистан, е ослободена. Новинарката Мелиса Фунг, беше киднапирана и држена во заложништво во Кабул за време на известувањето од еден камп на бегалците.Властите соопштија дека таа била однесена во провинцијата Вардак, која е контролирана од Талибанците.
XS
SM
MD
LG