Достапни линкови

Техеран: Иран со критики за изјавата на Обама околу иранската нуклеарна програма


Претседателот на иранскиот Парламент Али Лариџани ја критикуваше денеска изјавата на ново избраниот американски претседател Барак Обама кој оцени дека е неприфатливо Иран да произведе нуклеарно оружје. Тоа, според Лариџани, значи дека Соединетите Држави ке продолжат по истиот погрешен пат во регионот, а доколку сакаат промени ке мора да испратат позитивни сигнали.
XS
SM
MD
LG