Достапни линкови

Хановер: 20 загинати во автобуска несреќа


Дваесет луѓе загинале во автобус кој се запалил во близина на Хановер во северна Германија, соопшти полицијата. Како причина за пожарот, се посочува запалена цигара во тоалетот на автобусот. Десетмина патници успеале да се спасат.
XS
SM
MD
LG