Достапни линкови

Подгорица: Црна Гора до крајот на годината ќе аплицира за членство во ЕУ


Претседателот на црногорското Собрание, Ранко Кривокапиќ изјави дека Црна Гора нема дилеми околу аплицирањето за членство во Европската Унија. Тој рече дека неговата земја ќе аплицира за членство во Унијата до крајот на годината.
XS
SM
MD
LG